O MNE

Vitaj u mňa doma. V mojej hlave. V mojom prirodzenom prostredí. Precitni do pohľadu fotografa a nadchni sa spolu so mnou pre nie až tak simple veci.

Fotenie pre mňa bola láska na prvý pohľad už od momentu, kedy som pred 10 rokmi dostala svoj prvý foťák. Dnes ich mám na poličke sedem a postupne som sa s nimi naučila nielen to, ako využiť svetlo a kompozíciu, ale aj ako robiť fotky, ktoré predávajú.
Mojim hlavným zámerom je rozvíjať vlastnú tvorbu a inšpirovať ostatných kreatívnych ľudí s ktorými spolupracujem na našej spoločnej ceste za úspechom.
Ak sa chceš o mne a mojej práci dozvedieť viac, prečítaj si žurnál umelca Andreja Friča, alebo si vypočuj rozhovor s Martinom Brixom pre ČO.

Povedali o mne...

V čom sa odlišujem od iných fotografov?

Podporujem mladé značky

Veľmi ma bavia spolupráce s rozbiehajúcimi sa značkami. Mám rada byť súčasťou začiatku cesty nových projektov a môžem tak pomáhať rozprávať jedinečný príbeh už od začiatku. Posledná značka, ktorej som pomohla rozvinúť a odraziť sa fotografiami ušitými na mieru, aj brainstormingami, je PÁNBACH.

Kladiem dôraz na detaily

Uhly, svetlo, prostredie, background – nikdy nestláčam spúšť, kým si nie som istá, že všetko do seba zaklapne presne tak, ako má.
Moja povaha aj systém práce ma nútia prispôsobovať každú maličkosť a skúšať nové veci, kým výsledný záber nie je dokonalý. Musím byť s výsledkom stotožnená.

Prispôsobujem sa štýlu značky

Vždy keď fotím, hľadám príbeh. Či už je to produkt, event, alebo priestor, vždy hľadám osobnosť, ktorá sa za nimi skrýva.
Preto nefotím striktne v jednom štýle. Môže to byť elegancia, šialenosť, vážnosť, alebo romantika, no vždy to vyjadruje primárne to, čo sa nachádza pred objektívom.

SPOLUPRÁCE Z MÔJHO POHĽADU

Nahliadni za oponu mojich spoluprác či už s malými alebo veľkými značkami. Moje pocity, moja tvorba, moja práca:

PÁNBACH

Toto je dokonalý príklad mladej značky s ktorou rada pracujem. Štýlový, elegantný a ešte aj ekologický produkt, ktorý som aj sama vyskúšala. Produktové fotenie potom ide jedna radosť.

zobraziť viac

Čajovňa v Podzemí

Pohoda, vyložené nohy a čaje z celého sveta. Pri fotení tejto útulnej čajovne som si vyskúšala, ako sa dá zachytiť priestor dýchajúci svojou jedinečnou atmosférou.

zobraziť viac

Cech Slovenských Keramikov

Katalógové fotografie z vernisáže, kde sú stovky rôznorodých a rôznofarebných produktov? Určite veľká výzva, no zároveň skvelá skúsenosť.

zobraziť viac

Kulturák Klub

Kulturák je pre mňa špecifický, pretože práve tu vznikla moja vášeň pre fotenie koncertov. Koncert začínajúcich umelcov a voľná ruka pri fotení spolu priniesli jedinečný zážitok.

zobraziť viac

Frikou Artwork

Frikou je talentovaný umelec, ktorý nikdy neplával s prúdom. Spoznala som ho pred pár rokmi, keď som si kupovala jednu z jeho keramických sošiek a dnes s ním veľmi rada spolupracujem pri fotení priamo v jeho dielni.

zobraziť viac

Fajna

S Fajnou som spolupracovala v roku 2018, kedy som zásobovala fotkami jej profil na Instagrame. Fotiť takúto domácu maškrtu bola radosť a zároveň výzva pri hľadaní správneho svetla, aby mohla perfektne vyniknúť jej farba.

zobraziť viac

Gorila

Pre Gorilu som fotila v roku 2016 a bola to moja prvá spolupráca s väčšou značkou. Bola to príjemná skúsenosť, zaujímavé produktové fotenie a výsledné fotky sa nakoniec použili na webe, Facebooku aj Instagrame.

zobraziť viac

RE/MAX Family

Fotenia bytov a domov do realitných inzerátov je trochu oriešok, pretože prinášajú menší priestor na kreatívu, no vysoké nároky na detail. Práve toto spojenie ma však všeobecne pri fotení výrazne posúva vpred.

zobraziť viac

Kvet Života

Dá sa odfotiť čistá energia? To je otázka, ktorú som si kládla, keď som išla fotiť prvý event do tohto centra osobného rozvoja. Potom prišlo šamanské bubnovanie, meditácie a koncerty a bolo mi jasné, že to ide.

zobraziť viac

RE/MAX Slovakia

Fotenie pre RE/MAX pre mňa znamenalo naladenie sa na formálnu vlnu. Fotila som školenie majiteľov realitných kancelárií, čiže seriózne event fotografie. Mala som pomerne voľnú ruku, takže som si našla čas aj na zaujímavé momentky.

zobraziť viac

BarCamp Bratislava

Špičkové agentúry Basta digital a Vibration sa v roku 2019 spojili a v KC Dunaj zorganizovali event zameraný na tému work-life balance. Aj keď som tam bola hlavne pracovne, tak som si okrem super fotiek odniesla aj niečo do života.

zobraziť viac

TRIAD Advertising

Moja prvá ochutnávka s prácou top marketingových agentúr prišla na konci roku 2018. Takže malá pikoška – ak ste od nich na prelome rokov dostali svoje personalizované PF-ko, tak za kamerou som vtedy pravdepodobne stála ja.

zobraziť viac

Ak máš záujem ma podporiť a dostať za to niečo späť, pridaj sa!

Na mojom Patreone prebiehajú rôzne exkluzivitky, zľavy a iné výhody, ktoré na tomto webe nenájdeš. Patreon je v anglickom jazyku.

©Simona Prekopová | Lifestyle Photograpy, Abstract Paintings, Handmade Collages | 2022